Vědomá práce s tělem a jóga

Všímavost - Jemnost - Proměna

Během pěti let strávených ve výcviku pro učitele Iyengar jógy jsem měla možnost načerpat mnoho zkušeností v oblasti lidského těla, které i nadále rozvíjím studiem projevů emocí v našem těle.

Zažila jsem mnoho proměn a prožitků se svým vlastním tělem, které jsem pak jako lektorka předávala svým klientům na veřejných lekcích a víkendových retreatech.

S přibývajícími zkušenostmi o lidské psychice a souvislostech s lidským tělem vedu již jen individuální lekce, kde klientům pomáhám hledat sebeuzdravný zdroj somatizovaných bolestí.

Jóga jako cesta k sebepoznání

Během své vlastní praxe cvičení jógy jsem poznala své tělo do velké hloubky a prožila jsem mnoho bolestí a zranění, která jsem si způsobila svým neústupným egem a ztuhlou myslí, ale také jsem nalezla mnoho východisek a úlevy od bolestí až po úplné zpracování a vyléčení různých zdravotních problémů.

Co přináší vědomý přístup k tělu?

Vypozorovala jsem, že se moje nemoci či bolesti opakují po určitých situacích nebo stejných prožitcích a tak jsem se začala zabývat širšími souvislostmi a nacházela účinná řešení. Vše, co jsem vyzkoušela na sobě, s vděčností předávám i svým klientům.

Individuálně vedená lekce

1000 Kč/60 min
1500 Kč/120 min

V obou případech je část lekce věnována relaxaci.

Jak naše setkání budou vypadat?

Při našem prvním setkání probereme, co vás trápí a společně si stanovíme cíl pro několik příštích setkání, kde vás naučím, jak svoje tělo vnímat, naslouchat tomu, co vám sděluje a jak mu poskytnout úlevu.

Veškerá cvičení budou přizpůsobena vašim potřebám a možnostem a k tomu nám poslouží mnoho jógových pomůcek, díky kterým se dostanete i do pasivního nastavení pozic, do kterých se s vašimi omezeními běžně nedostanete.

Lekce se nepodobá klasickému skupinovému cvičení, kde se střídá mnoho pozic, ale naopak budeme setrvávat v některých pozicích delší dobu a budeme pracovat s dechem a vlastní koncentrací. Cílem je nejen úleva od bolesti, ale také vědomější ovládnutí svých návyků a hlubší porozumění svému vlastnímu tělu.

Kde lekce probíhají?

Individuální lekce probíhají v příjemném prostředí v centru Děčína.

Slova mých klientů

Recenze - jóga Martina Poláková - Šárka

"Lekce jógy navštěvuji již několik let. Mám tak zkušenosti s více jógovými lektory. Lekce u Martiny jsou pro mě však výjimečné, a to svým obzvláště silným účinkem pro tělo i duši.

Kouzlo účinku lekcí u Martiny pro mě tkví v náročnosti a preciznosti provedení jednotlivých ásan. Díky dlouholeté lektorské zkušenosti a výborné znalosti anatomie Martina dokáže dokonale odhalit fyzická (a řekla bych i psychická) omezení jednotlivce a zaměřit se až terapeuticky na pohybový rozvoj a léčení lidského těla pomocí jógy.

Navštěvovat Martiny lekce pro mě znamená získat flexibilitu, sílu a stabilitu, a to jak vnější tak i vnitřní. Nikdy jsem nebyla v lepší fyzické a psychické kondici než při pravidelných návštěvách jejích lekcí."

-Šárka R.-
www.nemcinadecin.cz

Recenze Martina Poláková - Andrea

"Po celý můj život se věnuji zdravému životnímu stylu včetně cvičení jógy. Prošla jsem velkým množstvím kurzů, až jsem se zakotvila u lektorky Martiny Polákové. A to zcela z jasného důvodu. Nikdy před tím jsem nezažila nic podobného.

Její přístup a vůbec celé její pojetí jógy, kdy nejde jenom o cvičení jako takové, ale jde o cvičení, které je propojené s jejími znalostmi těla a vnitřních emocí, je naprosto unikátní. Vše skvěle synergicky působí a to s jedním velkým cílem, uzdravit člověka na těle i na duchu."

-Andrea Biličová-
www.andreabilicova.cz

Recenze - práce s tělem Martina Poláková - Jana

"Je to již řadu let, kdy jsem díky Martině měla možnost objevit kouzlo jógy a její vedení lekcí pro mě osobně nemá konkurenci. Naučila jsem se tak vnímat své tělo zcela jinak.

Pochopila jsem a hlavně poznala sama na sobě, že vědomá práce s vlastním tělem a dechem má neskutečnou sílu a hloubku a že jóga není o tom dostat se do pozic, které různě vidíte, ale že je především potřeba se k nim propracovat a dbát na to, aby byly prováděny správně a tak, jak nám naše tělo dovolí. 

Její lekce jsou jedinečné nejen po fyzické, ale také psychické stránce, právě díky osobnímu přístupu, znalostem a zkušenostem. Lekce jsou vždy vedeny laskavě a s citem a nejednou jsem z nich odcházela s úlevou na těle i duši."

-Jana D.-
www.janadyskantova.cz

TOP